
Sportovní a relaxační masáže
Klasická masáž
Klasická masáž celého těla pomáhá vyrovnávat následky způsobené jednostrannou činností, přetěžováním a nesprávným držením těla, čímž se výrazně podílí na prevenci bolesti zad a kloubů. Podporuje krevní oběh, zabraňuje vzniku otoků a usnadňuje srdeční činnost.
Prokrvením kůže a podkoží zlepšuje látkovou výměnu. Tím zpomaluje proces stárnutí a působí i proti celulitidě. Její pravidelná aplikace celkově utužuje organismus a stimuluje jeho imunitní systém.
Manuální lymfatická masáž
Lymfatická masáž, je jemná masážní technika, jejímž cílem je zlepšení kvality lymfatického oběhu a urychlení odtoku lymfy z podkoží zpět do krevního oběhu. Krevní oběh nese nečistoty a toxické látky do čistících orgánů jako jsou např. ledviny, játra, plíce (plynný odpad) které tyto látky z těla vyloučí přirozenými cestami.
Kosmetické účinky: odstraňuje celulitidu, zeštíhluje a zmenšuje obvod stehen a nohou, zlepšuje vzhled pokožky celého těla, omlazuje pokožku, zpevňuje podkoží, dochází k redukci objemu těla, modeluje postavu.
Léčebné účinky: zmírňuje otoky nohou, působí proti tzv. „těžkým nohám“, preventivně působí proti vzniku křečových žil a otoků, léčí již vzniklé, upravuje otoky po operacích, upravuje žilní nedostatečnost, zlepšuje tok lymfy, podporuje detoxikaci organismu, regeneruje organismus, prokrvuje pokožku, skvěle relaxuje unavené nohy, vhodné pro ty, kteří mají sedavé zaměstnání, i pro ty, kteří jsou „celý den na nohou“, zvyšuje imunitní systém, zmírňuje migrenózní stavy.
Breussova masáž
Breussova masáž je jemná, energetická, strečinková páteřní masáž, která je výborná při bolestivých potížích zad, jako je ischias neboli „houser“ či „ústřel“. Masáž byla vyvinuta lidovým léčitelem Rudolfem Breussem, který je známý svou radikální dietou při rakovině, kdy pacient popijí jen zeleninové a ovocné šťávy. Špatným držení těla dochází k opotřebovávání meziobratlových plotének a ty mohou degenerovat či vznikne „bolestivý“ výhřez ploténky. Při soustavném špatném přetížení páteře se ploténka stlačuje a špatně regeneruje. Rudolf Breuss vymyslel masáž, při které se páteř dokonale protahuje tak, aby se uvolnil prostor mezi obratli a ploténka mohla regenerovat (pořádně se nadechnout) a díky speciálním látkám v třezalkovém oleji ji krásně vyživovat. Uvolnění meziobratlového prostoru, se zajistí i dobrá cirkulace krve v dané oblasti a tím i dobré zásobení ploténky kyslíkem a živinami. Během masáže se uvolní jak svaly, tak i mysl a pacient krásně relaxuje. Breussova masáž bývá součástí komplexní terapie Dornova metoda, která je výborná pro odstranění příčin bolesti zad.
Upozornění: U citlivých lidí se světlou pletí může třezalka vyvolat fotosensibilitu po pobytu na slunci, jejímž projevem je svědění nebo skvrny na kůži. Proto se po masáži třezalkovým olejem 24 hodin vyvarujte přímému slunečnímu svitu a opalování.
Anticelulitidní
masáž
Anticelulitidní masáž svoji hloubkovou technikou, napomáhá odstranit celulitidu a toxiny z těla. Tato masáž povzbuzuje krevní a lymfatický oběh, zlepšuje svalový tonus a vyhlazuje kůži- Při anticelulitidní masáži dochází mimo jiné ke stimulaci krevního a lymfatického systému, jež jsou zodpovědné za detoxikaci organismu. Mechanickým působením na tukové vrstvy v problémových partiích se tukové buňky rozruší a dojde k rychlejšímu vstřebávání tuků. Výsledkem je hladká kůže, zmenšení objemu v centimetrech a mladší vzhled.
Anticelulitidní masáž je velmi příjemná regenerační a relaxační masážní terapie, kterou vřele doporučuji každé ženě. V rámci prevence stačí udržovací kúra 1x měsíčně. Pokud již celulitidu máte, doporučuji deset aplikací, a to 1x týdně, poté opět stačí pravidelnost v termínu udržovací kúry. Po anticelulitidní masáži provádím ozonový zábal. Po vetření oleje s aktivního ozonem se přiloží tlakový zábal, který účinně působí proti celulitidě. Zábal se aplikuje na oblast hýždí, stehen a břicha. Masáž proti celulitidě má pak ještě vyšší efekt! Ozon je přírodní látka, která má výrazně stimulační účinek na všechny buňky lidského organismu. Z mnoha účinků, které má, je na kůži a podkoží významný účinek ve smyslu potlačení a prevence celulitidy, vyhlazení strií, prokrvení drobných žilek, kožních erozí a vypínání kůže, dále jeho účinek na stimulaci metabolismu v organismu s regeneračním a relaxačním efektem.
Lifting obličeje
Manuální lifting obličeje je velmi jemná technika, šetrná k pokožce, doprovází ji příjemný pocit hluboké relaxace a vnitřní pohody. Uvolněním svalů v obličeji a zlepšením prokrvení kůže, dochází k regeneraci vazivových a elastických struktur, k zrychlení odvodu odpadních látek, metabolismu a k úbytku podkožního tuku. Vzhled a kvalita pleti se manuálním liftingem zlepší natolik, že se často změní celkový výraz obličeje. Strhané a unavené rysy zmizí a odcházíte se zcela novou tváří. Výsledkem této speciální techniky je tedy nejen prokazatelně mladší a příjemnější vzhled, ale zároveň dochází i k odbourání stresu, k obnově duševní harmonie, spokojenosti a psychické svěžesti.
Masáž se provádí nejjemnějšími obličejovými masážními oleji v biokvalitě (arganový, mandlový). Je vhodná pro ženy i pro muže (u mužů nutno hladce oholit tváře před ošetřením). Trvalého výsledku se dosáhne při deseti ošetřeních – 2x týdně 50 minut s následným pravidelným udržovacím ošetřením 1x za 3-4 týdny. I jednorázové ošetření má výsledky – okamžité vyhlazení pleti, prokrvení a detoxikace obličeje, zářivě čistá pleť. Manuální lifting obličeje řeší příčinu vrásek a povadlých rysů v obličeji, což jsou zkrácené, dlouhodobě „zaťaté“ svaly – ty se prokrví, uvolní, doslova ožijí a pokožka se vypne automaticky. Čím déle takto „zaťaté“ svaly máme (čím jsme starší nebo déle ve stresu), tím hlubší vráska vzniká. Ošetřování drahými kosmetickými „protivráskovými“ přípravky přináší jen povrchovou úpravu, neuvolňuje obličejové svaly.
Emoce a stres zanechávají v obličeji stopy v podobě vrásek. Nemůžeme sice zastavit přirozený proces stárnutí, ale díky jednoduchým a systematickým masážním technikám můžeme tento proces zpomalit a dosáhnout tak mladšího a příjemnějšího vzhledu.

Benefity masáží
Masáž posiluje imunitu organismu.
Masáž má blahodárné účinky na psychiku.
Masáž není náhradou klasické léčby – její role je hlavně v prevenci a v počátečních stádiích onemocnění pohybové soustavy. Své zdravotní problémy vždy konzultujte se svým lékařem!
Masáž je velmi příjemná záležitost.
Masáž nebolí.
Po masáži je vhodné relaxovat a vyhnout se větší fyzické námaze po zbytek dne. Zároveň vřele doporučuji, vzhledem ke zvýšenému buněčnému metabolismu, dostatečný přísun tekutin.. Dostatečné množství tekutin (cca 3 litry za den) je nutné pro kvalitní odvod odpadních látek z mezibuněčného prostoru a jejich vyplavení z organismu.





Kdy je masáž vhodná
odstranění únavy po fyzické, ale i psychické zátěži
regenerace organismu bez ohledu na sportovní aktivity
odstranění svalového napětí a bolesti např. při stereotypní práci a nedostatečné pohybové aktivitě
posílení imunitního systému
rekonvalescence po těžkých chorobách (ne dříve než 2 týdny po dobrání antibiotik)
chronická revmatická onemocnění
choroby pohybového aparátu
zhojené popáleniny – uvolní jizvy
vadné držení těla a vady na páteři – skolióza, kyfóza
chronická onemocnění dýchacího systému (v klidovém období)
při zácpě – ne chronické
hemiplegii a paraplegii
namožené svalstvo
Po konzultaci s Vaším lékařem je vhodné rozdělit celkovou masáž do dvou etap.
(platí při cukrovce, epilepsii, vysokém, nízkém nebo kolísavém krevním tlaku.
Kontraindikace
Kontraindikací rozumíme stav, kdy buď nelze provádět masáž vůbec (kontraindikace celková), nebo nelze provádět masáž určitých částí těla (kontraindikace místní)
horečnatá, infekční nebo akutně zánětlivá onemocnění
poúrazové stavy
pooperační stavy (vždy konzultovat s lékařem)
stavy vyžadující klid na lůžku
těhotenství a šestinedělí
onkologická onemocnění
poranění dutiny břišní
závažnější krvácivé stavy (hemofilie, leukémie apod.)
stavy pod vlivem alkoholu nebo psychotropních drog
Kontraindikace místní (nemasíruje se určitá část těla, ostatní je možné)
jakákoliv zánětlivá nebo infekční onemocnění kůže
místa zanícených kloubů (akutní revmatismus, dekompenzované artrózy, akutní dna, apod.)
místa krvácejícího poranění nebo rozsáhlejšího pohmoždění, zlomenin, pokousání zvířetem či uštknutí hadem
křečové žíly
místa popálenin, opařenin, atd.
místa otoků nejasného původu
místa zvětšených mízních uzlin
břicho při nevyprázdněném močovém měchýři
břicho při úporné zácpě nebo naopak při průjmech
břicho při akutních onemocněních žlučníku
pohlavní orgány, prsní bradavky a celé prsy u žen
krk zpředu, podpažní jamky, třísla, podkolenní jamky
V případě nejasností kdy a který typ masáže lze provádět je vždy nutné poradit se s ošetřujícím lékařem.